Dodany: 26.01.2010 22:11|Autor: misiabela

Czytatnik: takie tam...

Cytaty zebrane

"Zrozumiałem chyba, po co istnieje tydzień: aby był czas na odpoczynek po trudach niedzieli" - Mark Twain "Pamiętniki Adama i Ewy"

"Nad tych, co niby-mądrzy większych głupców nie ma" - John Donne "Potrójny głupiec"

"Szczęście to jest takie coś, co trzeba mieć, żeby ono było" - Maria Pruszkowska "Życie nie jest romansem, ale..."

"Człowiek może tylko tyle, ile może" - J. Wieczerska "Poradnik dla leni..."

"Nieprawdą jest, że "robota sama się nie zrobi". Jeśli coś ważnego musi zostać zrobione (bądź w pracy, bądź w domu), w końcu zrobi to ktoś inny. Jeśli zaś nie zrobi - to znaczy, że mogło być nie zrobione i świat się nie zawalił" - jak wyżej

"Niebezpieczeństwo banałów polega na tym, że zawsze jest w nich odrobina prawdy."
Ch. Banerjee Divakaruni "Liana pragnień"

"Ludzie są bardzo przywiązani do swoich przekonań. Nie dążą do poznania prawdy, chcą tylko pewnej formy równowagi i potrafią zbudować sobie w miarę spójny świat na swych przekonaniach. To daje im poczucie bezpieczeństwa, więc podświadomie trzymają się tego, w co uwierzyli" - Laurent Gounelle "O człowieku, który chciał być szczęśliwy"

"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt, pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów. Czyż jednak nie jest tak, że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem - tracimy serce do ludzi?" - Sołżenicyn "Oddział chorych na raka".

"To nie dobrobyt czyni nas szczęśliwymi, lecz dobroć i sposób widzenia własnego życia. I jedno, i drugie zawsze zależy od nas samych: człowiek zawsze może być szczęśliwy, jeśli tylko tego zechce, i nikt nie jest w stanie mu przeszkodzić" - jak wyżej

W. Szymborska "Rymowanki dla dużych dzieci"

Na spacerze
- Lenina nie wszystko przeczytałem. Bo zresztą on nie wszystko napisał.

Z budki telefonicznej
- Władkowie? Byli, byli, a jakże. Nie dość, że ich zaprosiłam, to jeszcze przyszli.