Dodany: 11.07.2016 12:59|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Pocisk. Magazyn literacko-kryminalny” na wakacje

Pocisk na wakacjeNa rynku wydawniczym ukazał się piąty numer magazynu literacko-kryminalnego „Pocisk”. Numer wakacyjny jest grubszy, ma odświeżoną szatę graficzną i nowe działy.

Polacy w czasie urlopu znacznie chętniej sięgają po książki i prasę – potwierdzają to wszystkie statystki dotyczące czytelnictwa. Magazyn „Pocisk”, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, przygotował znacznie grubszy i bogatszy w treść numer wakacyjny.

Na 106 stronach znajdziemy ciekawą mieszankę literatury i kryminału. Jakub Małecki (autor głośnej powieści „Dygot”, nominowany do wielu nagród literackich) napisał opowiadanie „Puch” o zbrodni codziennej niczym kawa o poranku. Tomasz Sekielski opowiada o upadającym dziennikarstwie śledczym i zmusza do zastanowienia się nad przyszłością tego zawodu. Redakcja dotarła do światowych gwiazd kryminału: Chrisa Cartera, Nele Neuhaus i Monsa Kallentofta.

Nie zabrakło mocnych polskich akcentów – Małgorzata i Michał Kuźmińscy (autorzy „Pionka” i „Ślebody”) wyjaśnili nam fenomen seryjnych morderców. Katarzyna Puzyńska (bestsellerowa autorka kryminałów) została stałą felietonistką „Pocisku” i debiutuje w nim tekstem „Czy mąż się pani nie boi?”. Oprócz tego w numerze wakacyjnym: przedpremierowy fragment nowej powieści króla grozy Grahama Mastertona, świetne opowiadania debiutantów oraz przegląd książek na wakacje.

Magazyn literacko-kryminalny to niebezpieczne połączenie świata pisarzy ze światem ekspertów. Ci pierwszy igrają ze złem w literaturze, ci drudzy na co dzień pracują ze zbrodnią. Co przygotowali eksperci „Pocisku”?

Łukasz Wroński (psycholog śledczy i sądowy) jak nikt potrafi wejść w umysł seryjnego mordercy; tym razem przybliżył sylwetkę Bogdana Arnolda, elektryka, który nienawidził kobiet. Helena Kowalik przyjrzała się od środka strukturze działania handlarzy ludzkimi organami. Przerażający świat. Wojciech Macutkiewicz (radca prawny w CBŚ) opisał przestępstwa w gastronomii. Po przeczytaniu tego artykułu pójście do restauracji będzie zabawą w śledztwo.

„»Pocisk« zaprasza do nieco zmienionego, poszerzonego, pogłębionego środka. Dla tych z Państwa, którzy czują już wakacyjny zew, planują urlopy, albo właśnie na nie wyjeżdżają, przypominamy – weź ze sobą książkę! A jeśli nie wiesz jaką, zajrzyj do »Pocisku«. Bon voyage!” – pisze w artykule wstępnym Gabriela Jatkowska, redaktor naczelna magazynu.