Dodany: 03.08.2016 13:58|Autor:

Mądre odpowiedzi na trudne pytania...

- Czym różni się chłopczyk od dziewczynki?
- Dlaczego nie mogę ożenić się z mamą?
- Po co ludzie się całują?
- Jak sprawić, by urosły mi piersi?

...oraz wszystkie inne, które może zadać Twoja pociecha.

Skąd się biorą dzieci?

Razem z Twoim dzieckiem na nowo odkrywasz świat. Cieszysz się z rzeczy, które już dawno nie zaprzątały Twojej uwagi. Uczysz nazywać części ciała i wskazywać, gdzie maluszek ma oczka, rączki, brzuszek... STOP... Uważasz, że oboje macie jeszcze czas na rozmowę na krępujące tematy? Odczuwasz zażenowanie, kiedy syn lub córka pytają Cię o "te sprawy"? Jako rodzic musisz przecież stanąć na wysokości zadania i nie pozwolić, by kto inny zajął się edukacją seksualną Twojego potomka.

Twój kilkuletni syn uwielbia przymierzać sukienki? Ośmioletnia córeczka opowiada Ci historię poczęcia przez pocałunek? A może masz w domu nastolatka, który w ogóle nie chce rozmawiać na temat seksu? Nie możesz ryzykować zaniedbania tak istotnego aspektu w rozwoju Twojego dziecka, jakim są sprawy związane z płcią. Nie wiesz, co powinno ono wiedzieć i jak mu o tym powiedzieć? Nie chcesz odczuwać zakłopotania? Mamy dobrą wiadomość - przybywamy ze wsparciem!

Bocian czy kapusta? Jak rozmawiać z dziećmi o seksie zawiera pełne zdrowego rozsądku, praktyczne rady, które pomogą Ci:

- swobodnie rozmawiać na tematy związane z ciałem z maluchami, przedszkolakami oraz dziećmi w wieku 6 - 9 i 9 - 12 lat;
- dobierać właściwe słownictwo podczas opowiadania o anatomii i erotyce;
- podjąć decyzję o tym, czego Twoje dziecko nie powinno jeszcze wiedzieć;
- słuchać w taki sposób, by wyłapywać dręczące dziecko pytania;
- godnie zachować się nawet podczas dyskusji na tematy tabu;
- przygotować Twoją córkę do pierwszej miesiączki;
- nauczyć dziecko szacunku do ciała własnego i innych oraz respektowania granic społecznych.

[Sensus, 2008]