Dodany: 10.01.2017 19:02|Autor: Vemona

Czytatnik: niecodziennik....

Zakupione w 2017

Kolejny rok zapisywania zakupów, dodam chyba kilka słów o powodach, dla których się na nie zdecydowałam, no i może podsumuję wydatki. Tego drugiego trochę się obawiam. ;)

Styczeń:

1. Świat finansjery (Pratchett Terry) t.2 - kolejny tom cyklu, nie mogę nie dozbierać do końca - 16,99 zł.
2. Para w ruch (Pratchett Terry) - powoli seria zbliża się do końca, ale chcę ją mieć - 16,99 zł.
3. Tajemnice psiego umysłu (Coren Stanley) - przeczytałam niedawno artykuł o tym, jak widzą psy, napisany na podstawie tej książki, koniecznie muszę przeczytać wszystko - 25,16 zł.
4. Weranda na Czarcim Cyplu (Fabisińska Liliana) - czytałam pierwszą opowieść o bohaterkach, nic powalającego, ale ciekawa jestem dalszego ciągu - 23,27 zł.
5. Szósta klepka (Musierowicz Małgorzata) - kiedyś był to dla mnie początek przygody z Jeżycjadą, potem długo nie wracałam do tej części, a przecież uważam ją za jedną z lepszych - 17,60 zł.
6. Aria, nie!: Skuteczne rozwiązywanie problemów (Gałuszka Jacek (ur. 1965)) - inna książka autora bardzo mi się podoba i jest doskonałym poradnikiem wychowania, myślę, że ta też mi się przyda - 12,55 zł.

Podsumowanie: 112,56 zł.

Luty:

7. Wolni Ciutludzie: Opowieść ze Świata Dysku (Pratchett Terry) - następna do kompletu - 16,99 zł.
8. Kapelusz pełen nieba: Opowieść ze Świata Dysku (Pratchett Terry) - dalsze przygody Tiffany - 16,99 zł.
9. Magia i religia: Szkice z antropologii religii (Wierciński Andrzej (1930-2003)) - w jakimś wywiadzie z jakąś autorką doczytałam, że ta książka była inspiracją (ale żeby mnie kto zabił, nie pamiętam, dla kogo), uznałam, że może być ciekawa - 39,76 zł.
10. Pan Darcy nie żyje (Knedler Magdalena (Knedler Magda)) - miałam ochotę na coś lekkiego, a Pan Darcy w tytule był zachęcający - 24,97 zł.
11. Płytki umysł: Jak internet wpływa na nasz mózg (Carr Nicholas) - Marylek napisała bardzo dobrą recenzję, nie mogłam sobie darować i muszę to przeczytać - 27,00 zł.
12. Aria, równaj! Skuteczna nauka chodzenia na luźnej smyczy (Gałuszka Jacek (ur. 1965)) - kolejna pozycja, która, mam nadzieję, ułatwi mi i uprzyjemni współżycie z psem ;) - 16,85 zł.

Podsumowanie: 142,56 zł.

Marzec:

13. Zimistrz: Opowieść ze Świata Dysku (Pratchett Terry) - kolejna do kolekcji - 16,99 zł.
14. Dupersznyty czyli Zapiski stanu Szwajowego (Szwaja Monika) - bardzo lubię książki Moniki Szwai, więc chciałam przeczytać, co i jak pisze o sobie - 24,59 zł.
15. Wierzenia prasłowian (Zielina Jakub) - interesują mnie wszelkie mitologie, a w tym przypadku jest to kierunek do rodzimowierstwa, co też mnie interesuje - 15,70 zł.
16. Królowa Śniegu (Klejzerowicz Anna) - kilka książek autorki podobało mi się, lubię ją prywatnie, recenzje są dobre - 23,27 zł.
17. Ateizm: Co każdy powinien wiedzieć (Ruse Michael) - pokazywało mi się od dłuższego czasu w reklamach internetowych księgarń, jak widać net dobrze wie, co czytam. ;) Temat dla mnie, jestem bardzo ciekawa jak go autor ujmuje. - 34,84 zł.
18. W północ się odzieję (Pratchett Terry) - jako kolejna z cyklu - 16,99 zł.
19. Wyższa magia (Izmajłowa Kira) - przeczytałam ebooka, zakochałam się i musiałam ją mieć, już, teraz, zaraz, w formie papierowej, umożliwiającej zajrzenie w każdej chwili. Udało mi się chyba cudem, to faktycznie wyższa magia, że ją znalazłam, mimo, że ponoć nakład wyczerpany i nie ma dodruków. W dodatku na stronie Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu zamówiłam ją we środę po 19, a już w piątek była do odbioru na poczcie! :) - z przesyłką 37,50 zł.
20. Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury (Pratchett Terry) - do skompletowania serii - 16,99 zł.

Podsumowanie: 186,87 zł. Zdaje się, że co miesiąc notuję przyrost wydatków...

Kwiecień:

21. Szczera prawda o nieuczciwości: Jak okłamujemy wszystkich, a zwłaszcza samych siebie (Ariely Dan) - bardzo lubię psychologiczną serię Smaku Słowa, więc to była pozycja obowiązkowa do mojej biblioteczki - 27,00 zł. (swoją drogą w bNetce na stronie książki widzę, gdzie można ją kupić, a ceny są znacznie wyższe, Empik to aż 44,99 zł., dlaczego nie poleca się tanich księgarni?)
22. Zgubna trucizna (Kwiatkowska Katarzyna (ur. 1976)) - też zbierana przeze mnie seria, więc kolejny tom o Janie Morawskim musiał dołączyć do pozostałych - 24,97 zł.
23. Minimalizm daje radość (Jay Francine) - ciekawa jestem tego minimalizmu, myślę, że warto by przewartościować podejście do rzeczy, stąd pomysł na ten zakup (podejścia do książek przewartościowywać nie zamierzam) - 23,61 zł.
24. Szaleństwa panny Ewy (Makuszyński Kornel) - niegdyś posiadana i lubiana, gdzieś się zatraciła, a mnie się zachciało zebrać poczciwego Makuszyńskiego i mieć.... Nie podoba mi się okładka, ale nie dla okładki kupiłam ;) - 16,14 zł.

Miałam się nieco opanować, ale skoro Bonito ogłosiło wiosenną promocję do 35%, to jak się opanować??? :(
25. Bóg i seks: Co naprawdę mówi Biblia (Coogan Michael David) - zainteresował mnie temat i opis z okładki, cenię sobie wydawnictwo, doszłam do wniosku, że warto sprawdzić o co chodzi - 22,46 zł.
26. Pierwsze damy antycznego Rzymu (Freisenbruch Annelise) - książka o kobietach w historii, nie mogłam sobie odmówić, to "mój" temat. Graficznie podobna do serii Znaku, ciekawe, czy równie dobra jak te pozycje, które w niej wychodzą. - 23,03 zł.
27. Lawa, owce i lodowce: Zadziwiająca Islandia (Rezler Agnieszka) - przeczytałam entuzjastyczną recenzję Jarka Czechowicza i stwierdziłam, że bardzo chcę się zaprzyjaźnić z lawą, owcami, lodowcami i Islandią - 21,78 zł.
28. Chcę być kochana tak jak chcę: Rozmowy terapeutyczne (Miller Katarzyna, Konarowska Ewa) - tym razem zachęciła mnie już dawno napisana recenzja Kocia, polowałam na tę książkę, nie była łatwo dostępna, w końcu się udało - 23,03 zł.
29. Tajemnica Domu Helclów (Szymiczkowa Maryla (właśc. Dehnel Jacek, Tarczyński Piotr)) - kolejna pozycja, do której przymierzałam się od pewnego czasu, lubię kryminały retro, opinie są dobre, a nazwiska autorów zachęcają - 23,03 zł.
30. Pasterska korona (Pratchett Terry) - kolejna do kompletu - 16,99 zł.

Podsumowanie: 222,04 zł. Ojej.... !!

Maj:

31. Legendy zamków sudeckich (Sala Bartłomiej Grzegorz) - bardzo lubię tę serię i jest to zakup do kompletu, szczególnie, że Legendy zamków karpackich (Sala Bartłomiej Grzegorz) okazały się niezwykle ciekawe.
31. Warszawa: Lata 30. (< praca zbiorowa / wielu autorów >) - to też w ramach zbierania serii, wspaniale wydane, rewelacyjne zdjęcia - obydwie razem 55,00 zł.
32. Retrospektywa feminizmu: Od samego początku zakłamywana prawda o równości, logice i przyjemności z seksu (Steinbach Kerstin) - poważam wydawnictwo Ahriman, a temat mnie interesuje, stąd zakup - 59,00 zł.
33. Kamień węgielny: Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła (Charamsa Krzysztof) - tytuł mówi sam za siebie, nie mogłam się oprzeć - 24,90 zł.
34. Tajemne religie (Mai Klaus-Rüdiger) - tu z kolei sam za siebie mówi opis, reakcja była nieunikniona - 24,90 zł.
35. Królowe przeklęte (Morató Cristina) - bardzo lubię opowieści o kobietach w historii, więc i w tym przypadku nie było mowy, żeby sobie tego nie sprawić - 21,78 zł.
36. Czy Smok Wawelski był człowiekiem? Historia polskich legend (Zieliński Andrzej (ur. 1939)) - tu zdecydował autor i fakt, że lubię jego opowieści o historii Polski, zawsze są nieszablonowe i ciekawe - 12,45 zł.
37. Ani żadnej rzeczy (Nowak PM)
38. Na pokuszenie (Nowak PM)
39. Cokolwiek uczyniliście (Nowak PM) - razem w pakiecie, miałam ochotę na coś lżejszego i nadzieję, że seria okaże się niezła - 31,20
Swoją drogą - znów widzę tu odsyłacze "gdzie kupić" z cenami z kosmosu, mam wrażenie, że bNetka poleca bardzo drogie księgarnie.

Podsumowanie: 229,23 zł. - cóż, miesiąc targów i promocji.... ;)

Czerwiec:

40. Motylek (Puzyńska Katarzyna) t.1 - planowałam zapoznanie się z tą serią, a trafiła się okazja, że wychodzi w kiosku i w taniej wersji. Niestety, nie zauważyłam, że każdy tom będzie podzielony i nie mogę zacząć czytać, skoro druga część dopiero za dwa tygodnie. :( - 6,99 zł.
Przypadkowa wizyta w Media Markt zaowocowała przywiezieniem do domu następujących pozycji:
41. Lady Pank: Biografia nieautoryzowana (Grzesiek Michał) - zespół z mojej młodości, pierwsza płyta słuchana w pierwszej klasie liceum, trudno było się oprzeć - 9,90 zł.
42. Elżbieta I: Królowa piratów (Ronald Susan) - kolejna książka o kobiecie w historii, czytałam już o Elżbiecie I, ale każda kolejna pozycja pokazuje bohaterkę z jakiejś innej strony - 14,99 zł.
43. Motylek (Puzyńska Katarzyna) t.2 - drugi tom do kolekcji, nareszcie będę mogła przeczytać, bo po połowie nie lubię ;) - 14,99 zł.

Podsumowanie: 46,87 zł. - tym razem się opanowałam co nieco ;)

Lipiec:

44. Więcej czerwieni (Puzyńska Katarzyna) t.1 - pierwszy tom serii spodobał mi się, będę zbierała :) - 14,99 zł.
45. Więcej czerwieni (Puzyńska Katarzyna) t.2 - ciąg dalszy zbierania, przeczytam i pomyślę, czy chcę mieć kolejne - 14,99 zł.

Podsumowanie: 29,98 zł. Lipiec bardzo oszczędny. ;)

Sierpień:

46. Agatha Christie i jedenaście zagubionych dni (Cade Jared) - chciałam to przeczytać, trafiło się w "taniej książce" w Jastarni - 9,99 zł.
47. Obserwatorzy: Tajna historia panowania Elżbiety I (Alford Stephen) - inna "tania książka", namiot w którym już kupowałam tę serię, myślę, że warto było to nabyć - 24,90 zł.
48. Trzydziesta pierwsza (Puzyńska Katarzyna) t.1 - do kolekcji - 14,99 zł.
49. Trzydziesta pierwsza (Puzyńska Katarzyna) t.2 - kolejny tom, będę zbierała, czyta mi się dobrze - 14,99 zł.

Myślałam, że na tym się skończy, ale pojechaliśmy po zakupy do Biedronki i zaszła zmiana:

50. Wymarzony dom (Kordel Magdalena) - czytałam o tym cyklu, że sympatyczny, będzie okazja się przekonać - 9,99 zł.
51. Tajemnica bzów (Kordel Magdalena) - szkoda, że to trzeci tom, nie po kolei, ale innych nie było - 9,99 zł.

Podsumowanie; 84,85 zł.

Wrzesień:

52. Z jednym wyjątkiem (Puzyńska Katarzyna) t.1 - następny tom serii o Lipowie, muszę mieć całość - 14,99 zł.
53. Zarys dziejów krytyki religii: Starożytność (Nowicki Andrzej Rusław) - interesujący temat, dziękuję Nutinko :) - 10,00 zł.
54. Kaligrafia (Barasiński Grzegorz) - kiedyś bardzo lubiłam pisać ręcznie, piórem, chętnie nawet takim w obsadce, od dawna tego nie robię, ale może byłoby miło wrócić do tego zajęcia? - 18,31 zł.
55. Uroczysko (Kordel Magdalena) - w ubiegłym miesiącu trafiłam przypadkiem na inny cykl autorki i zachciało mi się poznać dzieje Malowniczego od początku - 25,66 zł.
56. Mężczyzna, który gonił swój cień (Lagercrantz David) - kupiłam ją w zasadzie dla męża, który chce przeczytać kolejny tom cyklu, ja pewnie też przeczytam, ale od chwili zmniany autora historia Lisbeth pociąga mnie zdecydowanie mniej - 29,39 zł.
57. Tablice historyczne (Mizerski Witold) - a to z uwagi na chęć uświadamiania sobie, które wydarzenia historyczne toczyły się w miarę równolegle. Czytuję książki o historii, bardzo mi się przydadzą - 21,98 zł.
58. Z jednym wyjątkiem (Puzyńska Katarzyna) t.2 - ależ się napolowałam na to, w moim kiosku nie było, szukałam przez tydzień, a przecież muszę mieć, żeby przeczytać cały tom - 14,99 zł.
59. Poza napisanym (antologia; Czechowicz Jarosław, Chutnik Sylwia, Lemberg Mateusz M. (Lemberg Mateusz Marcin) i inni) - nie mogłam nie mieć kolejnej książki Jarka Czechowicza! Co prawda Empik zdarł jak Cygan za matkę, ale nie miałam cierpliwości czekać na tanie księgarnie - 32,00 zł.

Podsumowanie: 167,32 zł.

Październik:

60. Utopce (Puzyńska Katarzyna) t.1 - kolejna do kolekcji, ciekawa jestem, co się jeszcze wydarzy w Lipowie - 14,99 zł.
61. Wyjście z cienia (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) - od dawna chciałam mieć tę książkę, jedna z moich ulubionych autora - 19,09 zł.
62. Astrologia współczesna. Lilith ujawnia swoje tajemnice (Suszczynska Elena) - zainteresowała mnie ta seria, pomyślałam, że zajrzę do pierwszego tomu - 18,74 zł.
63. Utopce (Puzyńska Katarzyna) t. 2 - jest tom drugi, będzie można przeczytać - 14,99 zł.
64. Narodziny liter (Themerson Stefan) - zainteresowało mnie, jaka będzie książka o literach, już jestem zaskoczona, ale dość pozytywnie - 18,20 zł.
65. Katechizm libertyński: Do użytku córek Koryntu oraz panienek, które zamierzają poświęcić się tej profesji (< autor nieznany / anonimowy >) - tytuł mnie uwiódł :) - 11,70 zł.
66. Encyklopedia Śródziemia (Foster Robert) - kiedy tylko zobaczyłam, że wyszło, musiałam mieć!! - 32,37 zł.
67. Inna Rzeczpospolita jest możliwa!: Widma przeszłości, wizje przyszłości (Sowa Jan) - trafiłam kiedyś na wywiad z autorem, wydał mi się rozsądnym i interesującym człowiekiem, więc byłam ciekawa, co napisał - 22,74 zł.
68. Sezon na cuda (Kordel Magdalena) - inne książki autorki czytałam bez niechęci, zainteresowały mnie dalsze losy bohaterów - 22,69 zł.
69. Łaskun (Puzyńska Katarzyna) t.1 - ciekawa jestem, co tym razem autorka wymyśli.... - 14,99 zł.

Podsumowanie: 190,50 zł.

Listopad:

70. Damy polskiego imperium (Janicki Kamil) - kolejna książka autora, którego czytać lubię, mam nadzieję na kolejne ciekawe spotkanie historyczne. - 29,19 zł.
71. Opowieści z Avonlea (Montgomery Lucy Maud) - chcę zebrać całą serię autorki w tym wydaniu, choć może to być skomplikowane - 14,99 zł.
72. 50 mitów o ateizmie (Schüklenk Udo, Blackford Russell) - jestem bardzo ciekawa tych mitów, stąd zakup - 31,99 zł.
73. Żołnierz i filozof: Tadeusz Kościuszko przeciw królom, carom i Kościołom (Napierała Piotr (ur. 1982)) - znam kilka cytatów z wypowiedzi Naczelnika na temat kleru, byłam ciekawa całości jego poglądów - 25,00 zł.
74. Łaskun (Puzyńska Katarzyna) t.2 - zbiór się powiększa, nie zrezygnuję z zebrania cyklu - 14,99 zł.
75. Aradia: Ewangelia czarownic (Leland Charles Godfrey) - interesują mnie tematy czarownictwa, więc chciałam to mieć - 20,25 zł.
76. Astrofizyka dla zabieganych (Tyson Neil deGrasse) - fizyka, cząstki elementarne i inne takie też mnie interesują... a to będzie chyba przystępna lektura :) - 19,49 zł.
77. Wino z Malwiną (Kordel Magdalena) - przyjemnie mi się czytało poprzednei tomy, więc chciałam miec całość, czasem takie cykle lekkich powieści dobrze robią przy atakach niemocy czytelniczej - 18,85 zł.
78. Mitologia słowiańska (Bobrowski Jakub, Wrona Mateusz) - kolejny pociągający mnie temat, a przy tym - bardzo dobre wydawnictwo, zbieram ich książki - 25,94 zł.
79. Polki, które zadziwiły świat: Historia 13 niezwykłych Polek (Puchalska Joanna) - cóż, kobiety w historii to mój kolejny konik, tym chętniej dołączę do kolekcji tę książkę - 32,44 zł.
80. Dom czwarty (Puzyńska Katarzyna) t. 1 - kolejna do kolekcji, już niewiele do końca ;) - 14,99 zł.

Podsumowanie: 248,12 zł. - znów mam tendencję zwyżkową...

Grudzień:

81. Wymarzony czas (Kordel Magdalena) - w ramach zaopatrywania się w lekkie czytadła, te serie nieźle mi się czytają - 24,19 zł.
82. Damy, dziewuchy, dziewczyny: Historia w spódnicy (Dziewit Anna (Dziewit-Meller Anna)) - bardzo jestem ciekawa, jak o historii napisała feministka - 24,19 zł.
83. Wszechświat w twojej dłoni: Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń (Galfard Christophe) - tym razem o niebie, galaktykach, przestrzeni kosmicznej i wszechświecie - to kolejne moje zainteresowanie - 29,33 zł.
84. Księga Wysp Ostatnich (Klejzerowicz Anna) - kolejny tom opowieści o Emilu Żądło, lubię ten cykl ze względu na mnóstwo odniesień historycznych - 25,66 zł.
85. Dom czwarty (Puzyńska Katarzyna) t.2 - niezbędny, żeby przeczytać całość - 14,99 zł.
86. Aksamitny Królik czyli Jak zabawki stają się prawdziwe (Williams Margery (właśc. Bianco Margery Winifred Williams)) - to zakup dzięki recenzji misiaka, która mnie niezwykle ujęła, po prostu musiałam tę książkę przeczytać, mieć... - 18,31 zł.
87. Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek: 100 historii niezwykłych kobiet (Favilli Elena, Cavallo Francesca) - to w ramach mojego szmergla, zbierania książek o niezwykłych kobietach, kobietach wyprzedzających swój czas, niebanalnych, interesujących, wyłamujących się ze schematów - 44,03 zł.
88. Atlas Tolkienowski (Day David) - dotyczy mojego ukochanego pisarza, ukochanego cyklu, nie mogę tego nie mieć :) - 44,03 zł.
89. Przychodzi Platon do doktora: Filozofia w żartach (Cathcart Thomas, Klein Daniel M.) - przeczytałam kilka opinii na temat i uznałam, że może to być coś, co mi się spodoba - 21,31 zł.

Chyba zbliżam się do końca tegorocznych zakupów, powinna przybyć jeszcze tylko jedna pozycja, przedostatnia z cyklu Lipowo. Starałam się, żeby tym razem ilość nabytych książek nie przekroczyła ilości przeczytanych - i zdaje się, że się uda. :)

90. Czarne narcyzy (Puzyńska Katarzyna) t.1 - zgodnie z przewidywaniami przedostatni tom z serii, ale z tego, co wiem, autorka pisze kolejny, więc z pewnością w przyszłości coś przybędzie - 14,99 zł.
91. Morderstwo na Korfu (Rogoziński Alek) - właściwie sama tego nie kupiłam, więc nie będę liczyła kosztów... ;) Przechodziliśmy obok księgarni Świata Książki - i jakoś tak po wejściu do środka stwierdziłam, że może coś lekkiego? Pierwszy tom nieco mnie drażnił, ale i bawił, więc się zdecydowałam.
92. Lustereczko, powiedz przecie (Rogoziński Alek) - nabyte równocześnie z poprzednią, bez świadomości, że to też drugi tom, ale w lekturze ten fakt nie przeszkadza.

Podsumowanie: 261,03 zł.

Użytkownik: Marylek 02.04.2017 23:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Kolejny rok zapisywania z... | Vemona
as. 11.
Przecież specjalnie dla Ciebie przywiozłam to do Warszawy w zeszłym roku. Powinno być u Dagi. :)
Użytkownik: Vemona 03.04.2017 11:03 napisał(a):
Odpowiedź na: as. 11. Przecież specjal... | Marylek
Jak u niej byłam w zeszłym tyźniu, to nic nie mówiła na ten temat.... :)
Użytkownik: Marylek 03.04.2017 11:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak u niej byłam w zeszły... | Vemona
Zapomniałyście pewnie obydwie. :)

A "Oddech" Jaruzelskiej mam u siebie, ale nie umiem znaleźć tego wątku na fb, gdzie należałoby to wpisać. "-/
Użytkownik: Vemona 04.04.2017 11:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapomniałyście pewnie oby... | Marylek
Pewnie zapomniałyśmy. :) Jeszcze na wszelki wypadek przepatrzę swoją półkę, czy nie zadołowałam pożyczki gdzieś z tyłu.

O, to dobrze, że wrócił. Ten wątek jest chyba u Dagi pod czytatką o pożyczonych, ale teraz tego nie sprawdzę, może wieczorem.