Dodany: 05.01.2018 11:05|Autor: mickael11

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Podobne książki w gatunku sci-fi

Witam, szukam książek/autorów w gatunku sci-fi podobnych w stylu do tych wymienionych poniżej:

"Rzeka Bogów", "Brasyl" McDonald Ian
"Nakręcana dziewczyna; Pompa numer sześć" Bacigalupi Paolo

Prosiłbym o nie podawanie tytułów wchodzących w zakres, że tak to ujmę mocnego hard s-f, który do mnie nie trafia. Przykładowo czytałem "Askolota" Jacka Dukaja i zacząłem czytać "Kwantowy Złodziej" Rajaniemi Hannu, ale te książki są wg mnie zbyt abstrakcyjne i za mocno pogmatwane. Nawet jeśli "Kwantowy Złodziej" miał genialny klimat, to w którymś momencie stopień abstrakcji i niezrozumienia był na tyle wysoki, że odpuściłem dalsze czytanie.

Miałem też podejście do książki "Diamentowy Wiek" Stephensona Neala, ale ten klimat i fabuła akurat mi nie podeszły.

Czy możecie polecić mi coś ciekawego? Serdecznie dziękuję za pomoc! :)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 08.01.2018 09:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, szukam książek/aut... | mickael11
Bardzo pasuje mi tu Stan wyczerpania (Egan Greg) lub Teranezja (Egan Greg), ale Egan słynie z wysokiej naukowości swoich tekstów i może to być zbyt mocne hard s-f. Widziałem jednak, że podobał Ci się Chiang, więc może Egana też polubisz.

"Diamentowy wiek" jest dosyć trudną książką Stephensona - ja bym raczej polecił jego Cryptonomicon (Stephenson Neal), tylko że to jest mało sf, choć są tam elementy jakiejś egzotyki (Filipiny, Oceania i... Finlandia :), tak jak w tych wymienionych wyżej książkach.

Może Trylogia Ryfterów też by spasowała.

Tego nie czytałem, ale z opisu chyba pasuje:
- Laguna (Okorafor Nnedi)
- Wszyscy na Zanzibarze (Brunner John)
- Ślepe stado (Brunner John)