Dodany: 25.01.2024 15:08|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Powergraph zaczyna wydawać literaturę faktu

Fantastyka, ambitna proza polska oraz literatura dziecięca i młodzieżowa – z takimi książkami czytelnicy kojarzyli do tej pory wydawnictwo prowadzone przez Kasię Sienkiewicz-Kosik i Rafała Kosika. To może się wkrótce zmienić, bowiem Powergraph zapowiada wejście na rynek z literaturą faktu.

Do największych sukcesów oficyny należą: młodzieżowa seria Felix, Net i Nika, która sprzedała się w łącznym nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy, nagrodzona Literacką Nagrodą Nike powieść Baśń o wężowym sercu albo Wtóre słowo o Jakóbie Szeli (Rak Radek) czy wydana w zeszłym roku równocześnie w Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych książka Bez przypadku (Kosik Rafał), osadzona w uniwersum gry Cyberpunk 2077.

Teraz, po okrągłych 20 latach działalności, Powergraph zadebiutuje także w segmencie książek non-fiction. Pierwszą premierą będzie książka leśnika, Dariusza Dziektarza, pt. "Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody". Jego niezwykłe wpisy o żyjących tuż obok nas zwierzętach i roślinach śledzi na portalu X (dawny Twitter) ponad 30 tysięcy subskrybentów.

Otwieramy się na nowe tematy i trendy rynkowe, ale jedno się nie zmieni  najwyższa dbałość o jakość naszych książek i troska o naszych autorów – zapewnia Kasia Sienkiewicz-Kosik. – Będziemy dalej wydawać książki ciekawe i wartościowe, takie, które sami chcielibyśmy kupić i przeczytać. Uważamy, że ciekawostki przyrodnicze, którymi Darek dzieli się z internautami, zasługują na rozbudowanie i rozpowszechnienie w formie drukowanej. A pożyteczny pajęczak trochę przypominający mikroskopijnego skorpiona, zaleszczotek, który tępi szkodniki niszczące książki w starych biblioteczkach, doprawdy skradł nasze serca!

Premiera książki "Rozejrzyj się! Fascynujący świat polskiej przyrody" zaplanowana jest na maj 2024 roku.

Źródło: inf. prasowa
Zdjęcie: inf. prasowa