Dodany: 15.09.2023 13:59|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

BiblioNETkowa książka września: podwójne zwycięstwo Juliusza Verne'a

We wrześniu wybieraliście najciekawszą książkę poświęconą egzotycznym podróżom. Drugi raz w historii naszej zabawy padł remis, a powakacyjna edycja naszej zabawy zakończyła się podwójnym zwycięstwem Juliusza Verne'a. Sprawdźcie szczegółowe wyniki.

Motyw przewodni zabawy wybrała dla Was ewa1207. Spośród 21 propozycji najwięcej punktów otrzymały książki: 20 000 mil podmorskiej żeglugi (Verne Jules (Verne Juliusz)) (zgłoszona przez dot59Opiekun BiblioNETki) oraz W 80 dni dookoła świata (Verne Jules (Verne Juliusz)) (zgłoszona przez idiom1983). Konkursowe podium uzupełnia propozycja Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd: Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936 (Nowak Kazimierz), którą zgłosiła Valaya.

Szczegółowe rezultaty:
1. (ex aequo) 20 000 mil podmorskiej żeglugi (Verne Jules (Verne Juliusz)) - 23 pkt.
1. (ex aequo) W 80 dni dookoła świata (Verne Jules (Verne Juliusz)) - 23 pkt.
3. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd: Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936 (Nowak Kazimierz) - 13 pkt.
4. Gringo wśród dzikich plemion (Cejrowski Wojciech) - 12 pkt.
5. (ex aequo) Fiasko (Lem Stanisław) - 11 pkt.
5. (ex aequo) Łowcy przygód w dalekich krainach: Wielkie pionierskie podróże i wiedza antyku o świecie (Schulz Raimund) - 11 pkt.
7. (ex aequo) Miasto Śniących Książek: Powieść z Camonii autorstwa Hildegunsta Rzeźbiarza Mitów (Moers Walter) - 10 pkt.
7. (ex aequo) Przygody Sindbada Żeglarza (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) - 10 pkt.
7. (ex aequo) Samsara: Na drogach, których nie ma (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek)) - 10 pkt.
7. (ex aequo) Stan zdumienia (Patchett Ann) - 10 pkt.
11. (ex aequo) Autostopem przez Galaktykę (Adams Douglas) - 9 pkt.
11. (ex aequo) Dal: Listy z Afryki minionej (Kydryński Marcin) - 9 pkt.
13. (ex aequo) Aku-Aku: Tajemnica Wyspy Wielkanocnej (Heyerdahl Thor) - 5 pkt.
13. (ex aequo) Wyprawa Kon-Tiki: Tratwą przez Pacyfik (Heyerdahl Thor) - 5 pkt.
15. (ex aequo) Nic nie zdarza się przypadkiem (Terzani Tiziano) - 4 pkt.
15. (ex aequo) Pionierzy: Powszechna historia eksploracji (Fernández-Armesto Felipe) - 4 pkt.
17. Pokolenie Kolosów: 15 historii na 15-lecie (Tomza Piotr) - 3 pkt.
18. (ex aequo) Okrążmy świat raz jeszcze: Przygód część pierwsza (Perkitny Tadeusz) - 2 pkt.
18. (ex aequo) Z panem Biegankiem w Abisynii (Brandys Marian) - 2 pkt.
20. (ex aequo) Astronauci (Lem Stanisław) - 0 pkt.
20. (ex aequo) Przesunąć horyzont (Wojciechowska Martyna) - 0 pkt.

Więcej informacji o BiblioNETkowej książce miesiąca: BiblioNETkowa książka miesiąca: wybory 2023 oraz BiblioNETkowa książka miesiąca 2023: wszystkie zgłoszone propozycje.

Użytkownik: Marylek 15.09.2023 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: We wrześniu wybi... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
I kto w tej sytuacji będzie wybierał kolejny motyw? A może będą dwa?
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 15.09.2023 15:11 napisał(a):
Odpowiedź na: I kto w tej sytuacji będz... | Marylek
Będą dwa, tak jak w poprzedniej sytuacji, kiedy mieliśmy remis. / Daria